Farnost Velké Meziříčí

  1. Úvodní stránka
  2. Společenství / mimokostelní aktivity

Společenství

Společenství je místem setkávání, kde věřící společně sdílí svoji víru, modlí se a čtou Písmo svaté. Kde zároveň sdílí své životní osudy a společně se modlí za potřeby své, svých blízkých a potřebných, za farnost, církev a svět.

Předpokladem je vzájemná důvěra a otevřenost mezi členy společenství.

Zároveň se stává, že členové se svými rodinami společně tráví i volný čas (společné odpoledne, víkendy, dovolené), ale též si vzájemně pomáhají (při práci apod.).

Společenství se zapojují do života farnosti, pomocí při organizaci farních dnů, živého betléma, večerů chval, setkávání mládeže apod.

Ve farnosti velkomeziříčské se schází několik společenství - společenství mladých, společenství rodin s malými a staršími dětmi, společenství věřících důchodového věku.

Kontaktní osobou za všechna společenství:

Jan Doležal
tel: 776508862
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ministranti

  • schůzka každý čtvrtek v 17:00

Kontakt:

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • internetová stránka ministrantů

Společenství mládeže

V roce 2018 jsme znovuobnovili společenství mládeže. O co jde? Přibližně jednou za měsíc se v neděli odpoledne setkáváme na faře. Společně se modlíme, něco si zahrajeme, často přijde i zajímavý host. A hlavně jsme spolu. Přijď mezi nás!

Křesťanská chaloupka

ch2Je to už sedm let, co naše společenství oplývající malými dětmi, začalo postrádat tradiční křesťanskou chaloupku. A protože se toho neujal nikdo povolanější, uspořádali jsme chaloupku sami na faře v Koněšíně.

V letošním roce už to je sedmá chaloupka, kterou budeme pořádat. Uskuteční se na faře v Osové Bítýšce, kde je na tyto akce super zázemí. Už tradičně přijedeme do Bítýšky vlakem.

Velká farní zahrada umožňuje dětem i vedoucím pořádně se vyřádit. Hrajeme různé hry, pořádáme olympiády a soutěže družstev. Můžeme využít hřiště k míčovým hrám. Většinou si hrají děti, ale když na to přijde...

ch1Přeje-li nám počasí, jsme venku. V lese potkáváme různé pohádkové bytosti, které pro nás mají zajímavé úkoly.

Horké léto se nejlépe přežije na koupališti. To se nalézá v blízkém Tišnově. Děti se krásně unaví a vedoucí také.

Na naší chaloupce děti vytváří různé výrobky. Dětem pod rukama ožívají travní skřítkové, podkolenky se mění v žížaly, sklenička od kojenecké výživy najde uplatnění jako vázička pro kytičku.

ch0Již se stalo tradicí, že jedno odpoledne věnujeme fyzikálním pokusům. V loňském roce se děti vyřádily u maxibublin. Zkoumali jsme čočky a vykouzlili na zdi barevný obraz pomocí kulového zrcadla.

To všechno a mnoho jiného připravují pro děti obětaví vedoucí ve svém volném čase, bez finanční odměny. Děkuji touto cestou všem, kteří nám pomáhají.

Těšíme se na setkání někdy příště...

Mgr. Eva Dvořáková

nadcházející události
Biblický citát na dnešní den: www.vira.cz
Ježíš je Mesiáš.
(Sk 5,42)
Nahoru