Farnost Velké Meziříčí

  1. Úvodní stránka
  2. Archiv aktualit

Aktuality

Farní víkend pro rodiny s dětmi

plakat vikendovka Hoješín jpg

Farní kavárna

Farni kavarna 2 jpg

Hodina s Ježíšem a jeho slovem

plakat Synoda jpg

Rozpis poutí a významných slavností ve farnosti Velké Meziříčí, Bory a Netín v roce 2023

Rozpis poutí a významných slavností ve farnostech Velké Meziříčí, Bory a Netín  2023

16.04.

NEDĚLE

 

OSLAVICE

BOŽÍ MILOSRDENSTVÍ

23.04.

NEDĚLE

 

MOSTIŠTĚ

SV. MAREK

06.05.

SOBOTA

 

OSLAVICE

ŽEHNÁNÍ HASIČSKÉ ZBROJNICE

14.05.

NEDĚLE

 

OLŠÍ N. O.

SV. JAN NEPOMUCKÝ

14.05.

NEDĚLE

 

SVAŘENOV

SV. JAN NEPOMUCKÝ

21.05.

NEDĚLE

 

VELKÉ MEZIŘÍČÍ

PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ

21.05.

NEDĚLE

 

NETÍN

PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ

28.05.

NEDĚLE

 

HORNÍ BORY

PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ

28.05.

NEDĚLE

 

LAVIČKY

SV. ZDISLAVA

04.06.

NEDĚLE

 

SKLENÉ N. O.

PANNA MARIA

08.06.

ČTVRTEK

 

VELKÉ MEZIŘÍČÍ

BOŽÍ TĚLO

11.06.

NEDĚLE

 

ZADNÍ ZHOŘEC

NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

11.06.

NEDĚLE

 

RADENICE

SV. ANTONÍN

18.06.

NEDĚLE

 

VELKÉ MEZIŘÍČÍ

POUŤ – VÝROČÍ POSVĚCENÍ KOSTELA

18.06.

NEDĚLE

 

NETÍN

BOŽÍ TĚLO

25.06.

NEDĚLE

 

BORY

BOŽÍ TĚLO

25.06.

NEDĚLE

 

DOLNÍ RADSLAVICE

SV. LADISLAV

02.07.

NEDĚLE

 

PETRÁVEČ

SV. PETR A PAVEL

02.07.

NEDĚLE

 

CYRILOV

SV. CYRIL A METODĚJ

05.07.

STŘEDA

KOCHÁNOV

SV. CYRIL A METODĚJ

9.07.

NEDĚLE

 

STRÁNECKÁ ZHOŘ

SV. BENEDIKT

16.07.

NEDĚLE

 

VÍDEŇ

SV. ANNA

23.07.

NEDĚLE

 

LHOTKY

SV. ANNA

26.07.

STŘEDA

 

LAVIČKY

SV. JÁCHYM A ANNA

30.07.

NEDĚLE

 

KÚSKY

SV. ANNA

30.07.

NEDĚLE

 

OSOVÉ

SV. ANNA

06.08

NEDĚLE

 

OSLAVICE

SV. ANNA

06.08

NEDĚLE

 

ROUSMĚROV

PANNY MARIE SNĚŽNÉ

06.08.

NEDĚLE

 

ZÁVIST

PANNA MARIA

13.08

NEDĚLE

 

NETÍN

PANNA MARIA

03.09.

NEDĚLE

 

DOLNÍ BORY

SV. JILJÍ

24.09.

NEDĚLE

 

HRBOV

SV. VÁCLAV

24.09.

NEDĚLE

 

LHOTKY

KAPLE SV. VÁCLAV

30.09.

SOBOTA

 

STRÁNECKÁ ZHOŘ

SVATÝ VÁCLAV

12.11.

NEDĚLE

 

HORNÍ BORY

SV. MARTIN

12.11.

NEDĚLE

 

MARTINICE

SV. MARTIN

03.12.

NEDĚLE

 

VELKÉ MEZIŘÍČÍ

SV. MIKULÁŠ

30.12.

SOBOTA

 

VÍDEŇ

SVATÁ RODINA

Rozpis lektorů, úklidu a vysávání kostela sv. Mikuláše v roce 2023

Služby lektorů

Služby lektorů
Liturgický den (neděle) SOBOTA 18.00 hodin NEDĚLE 7.30 hodin NEDĚLE 9.00 hodin  NEDĚLE 10.30 hodin NEDĚLE 18.00 hodin
datum lektor datum lektor datum lektor datum lektor datum lektor
1. čtení 2. čtení 1. čtení 2. čtení 1. čtení 2. čtení 1. čtení 2. čtení 1. čtení 2. čtení
1.postní 25.2. Marie Kafková Josef Dvořák 26.2. Milada Burianová Svatava Matznerová 26.2. Jana Nedomová Bohumil Baloun 26.2. Petra Ráčková Vít Ráček  26.2. Jiřina Oulehlová Miroslav Badalík
2.postní 4.3. Jaroslava Pospíšilová Pavel Janoušek 5.3. Ludvík Střecha Ondřej Caha 5.3. Jindřich Říha František Bradáč 5.3. Martina Vávrová Jiří Vávra  5.3. Blanka Janová Jakub Drdla
3.postní 11.3. Tomáš Gajdík Petr Bradáč 12.3. Marie Kalinová Jana Švihálková 12.3. Jitka Rosová Stanislav Rosa 12.3. Petra Pohanková Petra Drápelová 12.3. Hana Dvořáková Ondřej Rosa 
4.postní 18.3. Petr Bárta David Nedoma 19.3. Marie Čermáková Ludmila Řezáčová 19.3. Zdislava Waloszková Jan Waloszek 19.3. Zdislava Sedláková Jakub Rosa  19.3. Pavla Kamanová Stanislav Michal 
5.postní 25.3. Lucie Klímová Jiří Dvořák 26.3. Milada Burianová Svatava Matznerová 26.3. Michal Kment Anna Krejčová 26.3. Mich. Kazdová Michal Kazda  26.3. Jarka Mejzlíková Ondřej Caha 
Květná 1.4. Radka Slaná Marek Slaný 2.4. Ludvík Střecha Ondřej Caha 2.4. Marie Bradáčová Jiří Bradáč 2.4. Veron. Procházková Josef Procházka 2.4. Věra Adamovská Aleš Janoušek
Zmrtvýchvstání Páně 8.4. Anna Pešková Pavel Špaček 9.4. Marie Kalinová Jana Švihálková 9.4. Marie Vávrová Jiří Vávra  9.4. Ivana Nováková Josef Maloušek 9.4. Markéta Kadlecová Jana Rozmarýnová
2.velikonoční 15.4. Hana Pospíchalová Eva Dvořáková 16.4. Marie Čermáková Ludmila Řezáčová 16.4. Dagmar Nedomová Antonín Nedoma 16.4. Pavlína Špačková Eva Michalová 16.4. Hana Doležalová Jiří Doležal 
3.velikonoční 22.4. Petra Uhrová Marcela Kutlvašrová 23.4. Milada Burianová Svatava Matznerová 23.4. Michal Kment Josef Řezníček 23.4. Marta Kampasová Olga Dvořáková 23.4. Alena Vávrová Alena Poulová
4.velikonoční 29.4. Lucie Klímová Zdeňka Pospíšilová 30.4. Marie Kalinová Jana Švihálková 30.4. Pavel Vávra Majka Nedomová 30.4. Tereza Čermáková Josef Čermák 30.4. Pavel Stupka  Marie Prášková
                               

Lektor si přijde 10 minut přede mší svatou do sakristie pro lekcionář, aby bylo patrno, že Boží slovo přečte a také si ho může předem připravit. Aktuální čtení na danou neděli najdete také na internetové adrese: liturgie.cz. Pokud nastanou komplikace, pokuste se najít náhradníka nebo zavolat na telefon 608 705 523 nebo 777 594 138.

Uklid-A-L-2023

Sobotní vysávání-data služeb 2023jpg

Farní kolečko - sportovní kroužek

Plakátek KOlečko

Rozvrh náboženství ve školách a na faře 2022/2023 ve farnosti Velké Meziříčí a Bory

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ VE ŠKOLÁCH  A NA FAŘE VE ŠKOLNÍ ROCE  2022/2023

I. ZŠ KOMENSKÉHO – OD  12. 09. 2022

1.,2. třída – pondělí – 5. vyuč. hod. (11:50 – 12:35) – Komenského ul.

3. třída – středa  –  6. vyuč. hod.(12:45 – 13:30) - Komenského ul.

4.,5. třída - čtvrtek  - 6. vyuč. hod. (12:45 – 13:30)- Komenského ul.

 

II. ZŠ OSLAVICKÁ, VM – OD 14. 09. 2022

1. třída –  středa  – 5. vyuč. hod. (11:50 – 12:35)

2. třída – čtvrtek – 5 vyuč. hod. (11:50 – 12:35)

3. třída – čtvrtek – 6. vyuč. hod. (12:45 – 13:30)

4.,5. třída – středa  – 6. vyuč. hod. (12:45 – 13:30)

 

III. ZŠ ŠKOLNÍ, VM – OD 12. 09. 2022

1. třída – čtvrtek  – 5. vyuč. hod. (11:50 – 12:35)

2. třída – středa – 5. vyuč. hod. (11:50 – 12:35)

3. třída – pondělí – 6. vyuč. hod. (12:45 – 13:30)

4.,5.třída – středa – 6. vyuč. hod. (12:45 – 13:30)

 

ZŠ LAVIČKY - OD 12. 09. 2022

1., 2., 3.třída – pondělí – 12:15 – 13:00

4., 5.třída – pondělí – 13:10 – 13:55

 

ZŠ MOSTIŠTĚ – OD  13. 09. 2022

1., 2. třída -  úterý – 11:35 – 12:20

3., 4., 5.třída -  úterý – 12:30 – 13:15

 

OSLAVICE – OD 14. 09. 2022

1., 2., 3., 4., 5. třída –  středa – 12:15 – 13:00

 

ZŠ LHOTKY – OD  16. 09. 2022

1., 2., 3., 4., 5.třída - v pátek – 12:00 – 13:00

  

Gymnázium VM zájemci ze všech ročníků – OD 14. 09. 2022

7:05 – 7:50 – středa  - učebna č. 3.17

 

Zájemci 6. – 9. třída na faře ve VM v 14:00 hodin od 14. 09. 2022

 

Žáci 1. ročníků obdrží ve školách 1. září přihlášky do náboženství, prosíme rodiče, aby je pak vyplněné vrátili třídním učitelům ve škole do začátku výuky náboženství což je 12. 09. 2022.

 

 .................................................................................................................................................................................................................................................

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ VE ŠKOLE V BORECH VE ŠKOLNÍM ROCE  2022/2023

 Výuka začíná v pondělí 12. 09. 2022

 

1. třída

pondělí

11:30 – 12:15

4. třída

pondělí

12:20 – 13:00

3. třída

pondělí

13:00 – 13:45

 2. třída

středa

11:50 – 12:30

5. třída

středa

12:35 – 13:20

6.- 9. třída

středa

13:25 – 14:05

..................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

nadcházející události
Biblický citát na dnešní den: www.vira.cz
Bůh oživuje mrtvé a volá k bytí to, co není.
(Řím 4,17)
Nahoru