Farnost Velké Meziříčí

  1. Úvodní stránka
  2. Archiv aktualit

Aktuality

Denní modlitba církve - Zelený čtvrtek - Bílá sobota 2020

 
Od čtvrtku do soboty v 8:00 se budeme on-line modlit denní modlitbu církve. Pokud máte doma breviář pro laiky, nebude stačit, protože se budeme modlit ranní chvály i modlitbu se čtením, která v laických breviářích není.
 
Proto doporučujeme stáhnout si do chytrého telefonu aplikaci Breviář:
 
Obě aplikace existují i ve verzi pro počítač (nemusíte vlastnit chytrý telefon)
 
 

SPOLEČNĚ ČTEME BIBLI - DUBEN 2020

V KOSTELE VE VELKÉM MEZIŘÍČÍ, BORECH A NETÍNĚ JSOU PŘIPRAVENÉ KRABICE NA SPRÁVNÉ ODPOVĚDI "SPOLEČNĚ ČTEME BIBLI". MŮŽETE JE POSTUPNĚ PŘINÁŠET DO KOSTELA BĚHEM MĚSÍCE DUBNA 2020. DĚKUJEME.

SPOLEČNĚ ČTEME BIBLI - DUBEN-1 copy

 

 

 

Farní zpravodaj

Farní zpravodaj vydávaný v čase karantény najdete na webových stránkách farnosti Velké Meziříčí  www.farnostvm.cz v sekci "Pořad bohoslužeb".

 

 

Materiály pro prožívání současné doby

Současná "koronavirová" doba nás nutí ke hledání dalších forem prožívání naší víry. Proto bychom vám chtěli nabídnout několik zajímavých možností:

Svátost smíření v době karantény?

Jak to udělat teď v době karantény se  svatou zpovědí?

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY!!!

POMÁHAT MŮŽETE I VY! STAŇTE SE DOBROVOLNÍKY

Třeba se Vám podaří zachránit život lidem ve vašem okolí. Jestli znáte nějakého seniora a můžete mu zavolat, udělejte to.

Spousta starých lidí nyní tráví většinu svého času doma, dělá dobře. Přesto i oni budou muset dříve nebo později vyjít ven. Nakoupit si, vyzvednout léky, vyvenčit psa, nebo vynést koš. Pojďme to udělat za ně, pomáhat. My jsme s tím již začali a zájem o naši pomoc je velký. Proto Vás prosíme o pomoc.

Pokud zájem o služby ze stran seniorů bude stále narůstat, nejsou zaměstnanci sociálních služeb společně s dobrovolníky schopni vše stíhat.
Rozvážíme nákupy, obědy, rukavice, pereme darované roušky a vylepujeme plakáty.
Stačí se pouze nahlásit na telefonním čísle 733 285 957 nebo 603 967 714. Budeme vděční i za pár hodin v týdnu, během kterých můžete seniorům ušetřit starosti a darovat jim pocit bezpečí v období pandemie koronaviru.

Za dobrovolníky Pavel Oulehla

Pomoc seniorům ve Vaší farnosti v období nouzového stavu

nouzová pomoc 002 farnosti page-0001

nadcházející události
Biblický citát na dnešní den: www.vira.cz
Můj osud je ve tvé ruce.
(Žl 31,16)
Nahoru