3. Křižanov

Křižanov

Římskokatolická farnost Křižanov

Obce ve farnosti: Dobrá Voda, Horní Libochová, Jívoví, Kadolec, Kozlov, Křižanov, Kundratice a Sviny

První písemná zmínka o Křižanově i o kostele sv. Václava zde stojícím pochází z roku 1239.

Kostel sv. Václava byl původně románský, v gotickém slohu byl přestavěn v druhé polovině  14. století řádem johanitů. V 17. století byla provedena jeho barokní přestavba, při které byla nová barokní loď   spojena s vedle stojící pohřební kaplí sv. Michaela archanděla  pánů Lhotských ze Ptení v jeden  prostor zaklenutý  barokní klenbou. Tuto barokní přestavbu provedla hraběnka Eleonora z Oppersdorfu rozená Dietrichsteinová. Pseudogotický  oltář pochází z r. 1884 a je se sochou sv. Václava a se sochami sv. Cyrila a Metoděje po jeho stranách. Poslední opravy jsou z třetí třetiny 20. století.

•  7:30 a 10:30 hodin
  • každá 3. neděle v měsíci je v 10:30  mše svatá v Horní Libochová

Římskokatolická farnost Křižanov
Benešovo náměstí 194
594 51  Křižanov

P.Mgr.Josef Pohanka, farář
tel: 733 742 732

webové stránky farnosti

Ježíš řekl: „Věřte ve mne.“